Презентація Луцького Псалтиря 1384 року у Флоренції

Псалтир, переписаний 1384 року в Луцьку священником-писцем Іваном, в ХХ столітті опинився у бібліотеці Медичі Лауренціана у Флоренції, та залишився практично невідомим у себе на батьківщині.

Після успішних пошуків книги видавництво «Горобець» разом з Волинською єпархією УПЦ  2011 року прийняли рішення здійснити видання факсимільного типу Луцького Псалтиря 1384 року. Ця книга надзвичайно цікаве і значуще джерело для вивчення  палеографії, текстології, розвитку церковнослов’янської мови на східнослов’янському ареалі, історії української мови. Разом з факсимільним відтворенням опубліковано ряд статей, присвячених дослідженню самого рукопису (М. Гардзаніті, К. Вердіані, В. Крисько, К. Мак-Роберт), історичним постатям, які вплинули на її появу (П. Троневич), місцю Псалтиря в житті і культурі (архімандрит Амвросій (Макар), Н. Руденко).

Видання 2013 року знаменує собою нове відкриття Луцького Псалтиря 1384 року та його повернення додому, в місто, де його було написано більш, ніж 600 років тому.