Новини та події

Презентація Молитовника Гертруди XI ст., Молитовника князя Володимира XIV ст. і наукової монографії «Віденський Октоїх. Дослідження» у Маріуполі

13 вересня у Маріуполі відбулася презентація нових видань Видавництво «Горобець»: Молитовник Гертруди (Псалтир Егберта), Молитовник князя Володимира (Служебник Теодоровича) і "Віденський Октоїх XII-XIII ст. Дослідження". Усі видання побачили світ за фінансової підтримки Українського культурного фонду і меценатів, небайдужих до долі української культури і науки. 

Презентація проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» на телеканалі Еспресо

11 вересня 2021 року на загальнонаціональному телеканалі ЕСПРЕСО було представлено проєкт "Повертаємо в Україну культурну спадщину".

Презентація проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» у Херсоні

9 вересня 2021 року в Херсонському державному унiверситеті в науковій бібліотеці відбулася презентація нових книг видавництва «Горобець»: Молитовник Гертруди (Псалтир Егберта), Молитовник князя Володимира (Служебник Теодоровича) і "Віденський Октоїх XII-XIII ст. Дослідження". 

Урочиста презентація Молитовника Гертруди XI ст., Молитовника князя Володимира XIV ст. і наукової монографії «Віденський Октоїх. Дослідження» у Софії Київській

7 вересня у Митрополичих палатах Національного заповідника «Софія Київська» відбулася урочиста презентація нових видань проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

Засновниця «Повертаємо в Україну культурну спадщину» Ганна Горобець — про діяльність проєкту і необхідність відтворення рукописів

З 2009 року проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину» відтворює факсимільні копії рукописів, створених на території Русі-України і таким чином повертає їх на історичну батьківщину.

«Віденський Октоїх. Дослідження» міжнародна колективна монографія

Монографія міжнародного колективу авторів репрезентує новітні результати дослідження давньоукраїнської писемної пам’ятки – Віденського Октоїха (Кодексу Ганкенштайна), яка зберігається в Австрійській національній бібліотеці (м. Відень), під шифром Vindob. Slav. 37. Монографія укладена як окрема наукова частина до факсимільної публікації рукопису: Віденський Октоїх. Codex Vindobonensis Slavicus 37.

Презентація міжнародного дослідження Віденського Октоїха ХІІІ ст. у Львові

15 липня відбулася перша презентація нового видання проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину»

Розклад презентацій нових видань проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину»

Команда «Повертаємо в Україну культурну спадщину» рада повідомити про вихід нових видань: факсимільних копій Молитовника князя Володимира XIV ст. і Молитовника Гертруди XI ст., а також міжнародної колективної наукової монографії «Віденський Октоїх Xll-Xlll ст. Палеографічні і філологічні дослідження». 

Презентація проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» у Каневі

11 червня 2021 року у Шевченківському національному заповіднику (м. Канів) пройшла міжнародна зустріч «Музеї і культурна дипломатія: постать Тараса Шевченка». Захід присвячено вшануванню пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, який через свою творчість відкривав Україну всьому світові.

Презентація проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» в Одесі

22 травня 2021 року на виставці-форумі «Українська книга на Одещині» було презентовано проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину»

Презентація Лавришівського Євангелія XIV ст. у Глухові

31 травня 2019 року у Глухівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація факсимільної копії Лавришівського Євангелія XIV ст.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подарував Віденський Октоїх Папі Франциску

25 березня 2021 року відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з Папою Римським Франциском. 

Візит до майстерні каліграфії Monkey ART

Команда проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» відвідала майстерню каліграфії Monkey ART.

«Повертаємо в Україну культурну спадщину» на презентації проєкту «Українські народні свята»

4 березня 2021 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбулася презентація проєкту «Українські народні свята».

Презентація Лавришівського Євангелія XIV ст. в Мілані

У вересні 2019-го року команда проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» презентувала у Мілані факсимільне видання Лавришівського Євангелія XIV ст.