Прес-конференція щодо планів з повернення до України Реймського Євангелія XI ст. у вигляді факсимільної копії

11 липня 2017 р. під час фестивалю «Княжа родина/Regio genus» генеральна директорка Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська і директорка видавництва «Горобець» Ганна Горобець вперше заявили про плани повернення до України у вигляді факсимільної копії легендарного Реймського Євангелія XI ст.

11 липня 2017 року о 13.00 у Будинку митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24) відбулася прес-конференція з нагоди започаткування фестивалю «Княжа родина/Regio genus». 

Фестиваль «Княжа родина/Regio genus» заплановано на 8-10 вересня 2017 року на території Національного заповідника «Софія Київська» і стане яскравою подією в культурному житті України. Під час мистецького проєкту в Софійському соборі виступить зірка світової оперної сцени Вікторія Лук’янець. Зібрані кошти з виступу будуть спрямовані на видання факсимільної копії Реймського Євангелія королеви Франції Анни Ярославівни, доньки великого князя Ярослава Мудрого, що зберігається у музеї міста Реймс (Франція).

Друкуватиме тисячолітню реліквію видавництво «Горобець», партнер Національного заповідника «Софія Київська».

«Ми мріємо зробити факсимільну копію кириличної та глаголичної частин книги, додавши до неї  праці українських та французьких науковців» — сказала під час інтерв'ю директорка видавництва Ганна Горобець.

Вікторія Лук’янець прокоментувала свій виступ:

«Для мене цей концерт — дійсно надзвичайний, бо ще ніколи я не співала впродовж  цілого концерту, що триває годину, без музичного супроводу. Там був один твір французькою мовою. В цій арії Россіні говориться про те, що «дорожче моя природа рідна всіх палаців у світі». Для мене це дуже символічно. І тому цей твір звучить саме в пам'ять про Анну Ярославівну».

Учасники прес-конференції:

  • Неля Куковальська – генеральна директорка Національного заповідника «Софія Київська»
  • Вікторія Лук’янець –  солістка Віденської опери, народна артистка України
  • Ганна Горобець – директорка видавництва «Горобець»
  • Надія Нікітенко  – українська історикиня-культурологиня, провідна дослідниця Софійського собору, докторка історичних наук, заслужена працівниця культури України.