Молитовник Гертруди XI ст., або як його ще назавають «Трірський Псалтир», оригінал зберігається в музеї в Чівідалє, Італія.
Пам’ятка книжкового мистецтва Х — ХІ ст., Трірський псалтир, відомий також як Молитовник Гертруди, є цінним зразком культурного й мистецького синтезу: у ній поєднано Схід і Захід, латинські тексти і слов’янську іконографію, врешті-решт, вона є прекрасним і промовистим взірцем взаємодії тексту й образу, які посилюють семантику, закладених у них змістів. Псалтир Гертруди більше ніж молитовна книга, записані в ньому молитви, особливості зображень у мініатюрах є, крім усього іншого, цікавим історичним джерелом, завдяки якому маємо змогу дізнатися приховані й неочевидні на перший погляд відомості про князівську родину, перипетії, які спіткали їх у боротьбі за київський стіл.
Знаменитий рукопис оттонівського кола, розкішно проілюстрований Псалтир Х ст. (Чівідале, Національний археологічний музей, cod. CXXXVI) містить численні латинські вставки і приписи молитовного змісту, а також додаткові п’ять мініатюр, які замовлила, як припускають дослідники, в ХІ ст. власниця манускрипту княгиня Гертруда — дружина київського князя Ізяслава Ярославича.
Головний донор проєкту «Відроджуємо Молитовник Гертруди XI ст. і Молитовник князя Володимира XIV ст. в рамках започаткованої видавництвом 2009 року програми "Повертаємо в Україну культурну спадщину" — Український культурний фонд (УКФ).
Благодійники
3
Зібрано
614450 грн.
Не вистачає
320700 грн.
500 грн.
Вносимо ваше ім'я до списку благодійників на сайті.
Підтримати5 000 грн.
Вносимо ваше ім'я та назву організації до списку благодійників на сайті, даруємо книгу і Свідоцтво про благодійність у проєкті.
Підтримати20 000 грн.
Вносимо ім'я та назву організації на сторінку благодійників у книзі та на сайті. Даруємо три книги і Свідоцтво про благодійність на презентації.
Підтримати