Презентація проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» у Херсоні

9 вересня 2021 року в Херсонському державному унiверситеті в науковій бібліотеці відбулася презентація нових книг видавництва «Горобець»: Молитовник Гертруди (Псалтир Егберта), Молитовник князя Володимира (Служебник Теодоровича) і "Віденський Октоїх XII-XIII ст. Дослідження". 

Виступала з науковим докладом по «Віденському Октоїху XII ст.” кандидат мистецтвознавства пані Марія Качмар. Вона відзначила, що тексти Октоїху є співаними текстами і  писець рукопису позначив окремі місця музичними знаками, які вдалося віднайти. Проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину» представила менеджерка видавництва «Горобець»  –  Діана Шамрай.  

Наулюбленіша і найприємніша частина презентацій – дарування бібліотеці у відділ рідкісної книги  факсимільних видань, які в же третій рік поспіль, виходять за підтримки Українського культурного фонду і добродіїв.

Зазначимо, що монографія «Віденський Октоїх Xll-Xlll ст. Палеографічні і філологічні дослідження» є міжнародним проєктом українських і австрійських вчених. Також у 2019 році було видано факсимільну копію Віденського Октоїха ХІІІ ст. Обидва проєкти реалізовані завдяки Українському культурному фонду та меценатам.