Презентація Лавришівського Євангелія XIV ст. у Глухові

31 травня 2019 року у Глухівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація факсимільної копії Лавришівського Євангелія XIV ст.

Команда «Повертаємо в Україну культурну спадщину» для Глухівської центральної районної бібліотеки презентувала факсимільну копію Лавришівського Євангелія XIV ст., що видано за підтримки Українського культурного фонду і благодійників. 

Презентацію провели директорка видавництва «Горобець» Ганна Горобець і кураторка міжнародних проєктів видавництва «Горобець», модераторка Діана Шамрай.

«Ми презентуємо факсимільне видання рукописної книги «Лавришівське Євангеліє» XIV століття, оригінал якої зберігається в Національній бібліотеці Кракова, у зібранні Бібліотеки князів Чарторийських. Видання пов'язано не лише з Україною, а й з Білоруссю, де воно зберігалось певний час і отримало звідти назву — Лавришівське Євангеліє. Створення Євангелія пов'язують зі становленням Великого князівства Литовського, коли українська мова була взята за основу як ділової, так і писемної мови Великого князівства» — розповіла Ганна Горобець. 

На презентації були присутні історики, філологи, бібліотекарі, журналісти, письменники, краєзнавці, віруючі та інші категорії зацікавлених людей. Слова вдячності висловили мер Глухова Мішель Терещенко,  історик Віктор Заїка, краєзнавці Микола Гурець та Михайло Часницький, військовий священник української церкви отець Назарій, поет Валентин Коваленко, директорка Глухівського відділення ВБО «Турбота про літніх в Україні» Тамара Александренко.

Також наша команда подарувала Глухівській районній бібліотеці книги «Лавришівське Євангеліє ХІV ст.» і «Холмське Євангеліє XІІІ ст.». 

«Це безцінний дарунок для нашої бібліотеки» — зазначила Тамара
Привалова, директорка Глухівської ЦРБ.