Презентація факсимільного видання Лавришівського Євангелія XIV ст. в Укрінформ

21 листопада у національному інформаційному агентстві Укрінформ директорка видавництва «Горобець» Ганна Горобець презентувала факсимільне видання Лавришівського Євангелія XIV ст., оригінал якого зберігається у Кракові.

«Сьогодні ми презентуємо видання рукописної книги «Лавришівське Євангеліє XIV століття», оригінал якої зберігається в Національній бібліотеці Кракова, у зібранні Бібліотеки князів Чарторийських. Видання пов'язують не лише з Україною, а й з Білоруссю, де воно зберігалось певний час і отримало звідти назву — Лавришівське Євангеліє. Створення Євангелія пов'язують зі становленням Великого князівства Литовського, коли українська мова була взята за основу як ділової, так і писемної мови Великого князівства», — розповіла пані Ганна. 

За її словами, українські науковці та видавці з 2016 року працювали над підготовкою видання, вели перемовини з польською стороною. 

«Ні для кого не є таємницею, що від спадщини Київської Русі залишилось 1% рукописів, і вони переважно зберігаються поза межами України. Ці пам'ятки стали перлинами книжкових зібрань Австрії, Франції, Італії, Білорусі, Росії  і вони часто недоступні», — зауважила видавчиня. 

Видання містить наукові дослідження, проведені вченими України та Польщі, які пов'язують створення цього пергаментного кодексу, що отримав нове життя в Лавришівському монастирі (Білорусь) і від якого здобув свою назву, зі становленням православ'я та литовсько-руської писемності Великого князівства Литовського, що розвивалася за галицько-волинською писемною традицією.

Джерело: Укрінформ