Поїздка у Белз

Київ-Шептицький-Белз. Це був наш маршрут 23 листопада, в переддень презентації проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» в Шептицькому.

Щойно ми приїхали в Шептицький, нас зустріла пані Наталія Мельник - директорка видавництва «ЮЕКС» - наша добра знайома та ініціатор нашої поїздки, в тоді ще Червоноград, з метою зробити повернення Христинопільського Євангеліє в історичний Христинопіль.  Ми швидко завезли речі у готель та хутко поїхали в місто Белз – місто з тисячолітньою історією.

Дивовижне по атмосфері та архітектурі. Багато старовинних споруд та руїн. Постійно хотілося порівнювати з аналогічними містами в Італії чи Франції. Ми помріяли, як після перемоги місто стане туристичним центром з розмаїттям місць щоб випити кави та насолодитися автентичними старовинними руїнами. Але найбільше вразили і запам’яталися люди. Бабусі, що показували дорогу, залюбки розповідали про місцеве диво – ікону, що мироточить, жінки, які щовечора збираються на молитву за Україну.

Україна багата цікавими містами та історичними місцями. Але найбільше вона багата на людей. Будуть люди – буде Україна!