Апостол Христинопільський XIІ ст.

Христинопільський Апостол з коментарями XII ст. Був повністю відреставрований за кошти Посольства США протягом 2007-2008 років. Було проведено реставрацію книжкового блоку та виготовлення нової оправи. 

Готуючи даний проєкт видавництво "Горобець" отримало інформацію, що в 2008-2009 роках було виготовлено всього 5 (п'ять) примірників факсиміле Христинопільського Апостола. Достеменно відомо про долю лише трьох із п'яти цих примірників: один зберігається в Конгресовій бібліотеці (Вашингтон, США), другий в колекції Папи Римського-емерита Бенедикта XVI, третій — в експозиції Львівського історичного музею. 

Актуальність видання Христинопільський Апостол полягає в тому, аби видати рукопис якісно, чітко, логічно та тиражовано, накладом не в п'ять різних за виглядом розрізнених примірників, а в кількості, наприклад 200 однакових примірникіі, які передаватимуть сучасний вигляд унікальної пам'ятки. Іншим аспектом видання нового факсиміле ж те, що жодного разу у повному об'ємі кодекс не було видано. П'ять примірників були видані лише із врахуванням Львівської частини Христинопільський Апостол, тобто 291 аркуш оригіналу. Ні київську частину, яка налічує 8 аркушів, не кажучи вже про неопубліковану досі краківську частину Христинопільський Апостол, яку відкрив для світу і України доктор Станіслав Врлощенко в липні 2020 року в Бібліотеці князів Чарторийських Національного музею в Кракові (Республіка Польща) не було опубліковано разом із львівською частиною. 

Наразі, ми зробимо це вперше. 

Видати повний кодекс актуально саме 2022 року, так як цього року місто Червоноград, бувший Христинопіль, святкує 330-річчя. І це може бути визначною подією не тільки на рівні міста, а й усієї України.

Долучайся до повернення
нашої історії та культури
Приєднатися